Rozhovory - DEPO

Hannigův hudební slovník - Premiéra. прием макулатуры ц

| 30. 06. 2014 (9526 přečtení)

Pondělí 30. 6. 17:00 hod.: písmeno D - Bob Dylan II. díl, Zazní písně z alba Highway 61 Revisited, na kterém hraje na klávesy Al Cooper a na kytaru Mike Bloomfield. Like a Rolling Stone a další skladby z alba, které vyšlo v roce 1966 v podání Dylana. Jsou drsné, avšak autentické. (R) SO: 5.7. 10:00h(aktualizace článku 30.6.)

Připravujeme:
Pondělí 7. 7. 17 hod. Premiéra. Hannigův hudební slovník - písmeno R - Ruchadze Band Amsterdam Beyond. Portrét vynikajícího muzikanta Konstantina Ruchadze, který se narodil v Moskvě, v šedesátých letech žil v Praze a pak v Amsterdamu. Autor pořadu představuje hudební veličiny, které nezaslouženě nedosáhly světové proslulosti.Již odvysílané pořady: - viz též archiv mp3

Pondělí 23. 6. 17:00 hod.: písmeno D - Bob Dylan II. díl, Reagujeme na to, že Bob Dylan vystoupí 2. 7. v ČR. Obhroublý Dylanův zpěv je některým posluchačům nepříjemný, ale jiné přitahuje. V 1. díle zazní slavná píseň Tambourine Man. Repríza SO: 28.6. 10:00

Pondělí 19. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík III. díl Období spolupráce s vydavatelstvím BM Music, které vydávalo i skupiny Lucie či Wanastowy wjecy. Uslyšíte i slavnou Azanavourovu píseň Maman ve výborném podání J.Smolíka.

Pondělí 12. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík. II. díl Období spolupráce s J.Zmožkem a vydavatelstvím Carmen. Slavné písně Ave Maria atd. Povídání, jaké na jiných stanicích neuslyšíte se zpěvákem, který zpívá písně o životě a jehož koncerty bývají vždy vyprodané.

Pondělí 5. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík. I. díl seriálu o zpěvákovi, který vyprodává už 25 let sály v celé ČR, ačkoliv si ho velká média téměř nevšímají. V tomto díle zazní písně z jeho prvního období, kdy zpíval s kapelou svého objevitele Maximum Petra Hanniga. Až se ti jednou bude zdát, Láska na první pohled, S láskou je líp a písně z období těsně po roce 1989 Jen blázen žárlí.... Jakub Smolík bude vyprávět o svých začátcích.

Pondělí 28.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno A - cyklus hudební pojmy - aranžmá. V pořadu často zmiňujeme aranžmá písní. V tomto díle Petr Hannig na jednotlivých skladbách ukáže, jak je aranžmá pro úspěch skladby mnohdy nepominutelné. Zazní nahrávky domácích i zahraničních interpretů.

Pondělí 21.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S a C: Carlos Santana a skupina Carpenters. Mexicko-americký hudebník, kytarista a zpěvák. Rozhodujícím způsobem ovlivnil rockovou hudbu. Je pokládán za jednoho z nejlepších kytaristů světa. The Carpenters - vokální duo sourozenců.

Pondělí 14.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno D: Doobie Brothers 5. díl. Kalifornská špičková, leč u nás nepříliš známá skupina, se kterou jsme vysílali už 4 díly. Pro mnohé z našich posluchačů byla naprostým překvapením a to veskrze příjemným. Proto dodáváme ještě 5. závěrečný díl

Pondělí 7.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S: Steely Dan. Americká špičková, leč u nás nepříliš známá jazzrocková skupina Steely Dan inspirovala spoustu světových muzikantů, např. i skupinu Genesis a Petera Gabriela.

Pondělí 14. dubna 17 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno D - kalifornská špičková, leč u nás nepříliš známá skupina Doobie Brothers, se kterou jsme vysílali už čtyři díly. Pro mnohé z našich posluchačů byla naprostým překvapením a to veskrze příjemným. Proto dodáváme ještě V. - závěrečný díl.

Pondělí 31.3. 17:00 hod. Premiéra:
IV. část pořadu s Michalem Prokopem bude věnována povídání nad alby "Nic ve zlým..." a "Snad nám naše děti prominou" se skvělými texty Vladimíra Merty a Pavla Šruta.

písmeno P: Michal Prokop III. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude povídat s autorem pořadu nad alby Holubí Dante a Kolej Yesterday.

písmeno P: Michal Prokop II. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude povídat s autorem pořadu o prvním československém artrockovém albu Město Er, které i ve světovém kontextu předznamenalo vývoj rocku v následujících letech.

Pondělí 10.3. 17:00 hod. Premiéra: písmeno P: Michal Prokop I. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude na našem rádiu povídat s autorem pořadu Petrem Hannigem o pravěku českého rocku.

Řeč bude i o první LP desce skupiny Framus Five - Blues in Soul neboli Blues v duši, která byla natočena v památném roce 1968. Zazní vzácné archivní nahrávky v provedení Michal Prokopa a skupiny Framus Five. Pořad bude kombinován s pořadem Rockování o hudbě.

Pondělí 17.3. 17:00 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno P Michal Prokop díl II. bude kombinován s Rockováním o hudbě. Bard českého rocku Michal Prokop si totiž bude na našem rádiu osobně povídat s autorem pořadu Petrem Hannigem o prvním československém artrockovém albu Město Er. Toto LP i ve světovém kontextu předznamenalo vývoj rocku v následujících letech.

Pondělí 3.3. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers IV. díl. U nás ne příliš známá, leč vynikající skupina ze slunné Kalifornie - závěrečný 4. díl. Nezapomeňte na sobotní reprízu vždy od 10:00 hodin.

Pondělí 24.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers III. díl U nás ne příliš známá, leč vynikající skupina ze slunné Kalifornie.

Skupina The Doobie Brothers ovlivnila řadu muzikantů u nás, leč širokému spektru milovníků rocku, soulu a moderního popu zůstala neznámá.

Pondělí 10.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers II. díl 2. část a nová rubrika "Hannigův hudební detektor" - pátráme po skladbách, které se nechaly více než obvykle inspirovat svými vzory.
(James Brown vzor "Try Me" - a píseň "Tam za vodou v rákosí" - inspirována vzorem)

Pondělí 10.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno B: zpěvák James Brown, přezdívaný Mister Dynamit - rock n roll, písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers 1. část a písmeno M: Indonéský zpěvák Rony Marton žijící v ČR.

Pondělí 17.2. 17:00 hod. Premiéra: Hannigův hudební slovník - písmeno D - Americká skupina The Doobie Brothers II. díl a nová rubrika "Hannigův hudební detektor" - pátráme po skladbách, které se nechaly více než obvykle inspirovat svými vzory ( James Brown vzor "Try Me" - a píseň "Tam za vodou v rákosí" - inspirována vzorem)

Pondělí 3.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno - L - John Lennon. Období po odchodu z legendární skupiny Beatles. Uslyšíte slavné písně Imagine, (Just Like) Starting Over, Give Peace a Chance, Power to the People, Jealous Guy...
a snad přijde vhod Happy X-mas, když už nám konečně napadl sníh a samozřejmě mnoho dalších písní tohoto velikána světové populární hudby. Repríza: Sobota 8.2. 10:00 hodin

Aktualizace!
Pondělí 27.1. 17:00 hod. Premiéra: písmeno - S - Britská skupina Supertramp, oscilující mezi progresivním rockem a art a pop rockem. Písně z jejich oceňovaného alba Breakfeast in Amerika z roku 1979 mimo jiné až do dnešních dnů stále hraný The Logical Song.

Pondělí 10.2. 17:00 hodin Premiéra: Hannigův hudební slovník:
písmeno - B - zpěvák James Brown, přezdívaný Mister Dynamit - rock n roll, písmeno D Americká skupina The Doobie Brothers a písmeno M - indonéský zpěvák Rony Marton žijící v ČR.


Pondělí 20.1. 17:00 hodin, premiéra:
písmeno N - Harry Nilsson. - zpěvák a skladatel konce šedesátých a počátku sedmdesátých let - interpret hitu Everybody's Talkin' (u nás ji zpíval Petr Rezek pod názvem Modrá zem).

Zpěvák Nilsson získal za interpretaci této písně v roce 1969 cenu Grammy. Zahajujeme tím cyklus zapomenutých hvězd, které hýbaly show businessem v dobách minulých. Navazujeme tím na atmosféru zaniklého populárního rádia Limonádový JOE.

Repríza: 25.1.2014 10:00 hodin

Pondělí 27. ledna 17 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno - S - Britská skupina Supertramp, která osciluje mezi progresivním rockem a art a pop rockem. Budeme hrát písně z jejich oceňovaného alba Breakfeast in Amerika z roku 1979 mimo jiné i až do dnešních dnů stále na rádiích znějící The Logical Song,

Váš Petr Hannig прием макулатуры цена за кг Макулату́ра (нем. Makulatur, от лат. maculo — пачкаю) — отходы производства, переработки и потребления всех видов бумаги и картона, пригодных для дальнейшего использования в качестве волокнистого сырья. Вместо термина макулатура в литературе используют как синонимы термины «вторичное волокно» или «вторичное сырье» (в контексте). Макулатура используется в качестве вторичного сырья при производстве бумаги (писчей, типографской и туалетной бумаги), тарного и упаковочного картона, а также кровельных, изоляционных и других строительных материалов. Использование макулатуры существенно экономит древесину (1 тонна макулатуры заменяет около 4 кубических метров древесины или 100 кг макулатуры спасают 1 дерево[источник не указан 2301 день]) и позволяет уменьшить вырубку лесов. Макулатура может быть переработана не более чем 5-7 раз прежде чем её волокна станут короткими и непригодными для изготовления бумаги. Подавляющая часть макулатуры заготавливается из легкодоступных компактных источников: промышленных, торговых и административных предприятий и учреждений. Организуется сбор её у населения. Для стимулирования сбора макулатуры в настоящее время используется следующая технология: специализированные предприятия приобретают за деньги небольшие партии макулатуры у сборщиков, а затем продают крупные партии макулатуры бумажным фабрикам. Современная система сбора и переработки макулатуры предусматривает оснащение мест концентрации макулатуры специальным оборудованием. Однако в СССР, начиная с 1960-х гг., существовала иная система сбора макулатуры. Во-первых, к сбору макулатуры привлекались учащиеся школ. Для каждой школы была установлена годовая норма сбора макулатуры. Во-вторых, для стимулирования сбора макулатуры гражданами производился обмен собранной ими макулатуры на так называемые дефицитные, то есть отсутствующие в свободной продаже товары, прежде всего книги. В СССР существовала сеть приёмных пунктов-магазинов «Стимул», граждане сдавали макулатуру и тряпки. После единовременной сдачи 10 кг макулатуры выдавался талон для приобретения дефицитной книги. Однако купить книгу можно было только после сдачи 20 кг макулатуры за один том. При последующей сдаче дополнительных килограммов на талон наклеивали марки. Если художественная книга шла в двух томах — то нужно было сдать 40 кг макулатуры. Некоторые вещи можно было купить только после сдачи определённого количества килограммов тряпок, например, магнитофонную кассету, кубик Рубика. Макулатура составляет по весу примерно 40 % всех твёрдых отходов. На 2004 год уровень сбора макулатуры в России составил 12 %, в мире - 49 %, в США - 50 %, в Европе - 59,4 %. Самый высокий уровень сбора макулатуры был в Германии и составил 73,6 %. По данным на начало 2008 года Европа по-прежнему остаётся мировым лидером по сбору макулатуры с уровнем в 64,5 %. По данным The European Recovered Paper Council (ERPC)[1] уровень сбора макулатуры в Европе в 2015 году достиг отметки в 71,5 %.

[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: admin |